Höstterminen i full gÄng!

Höstterminen har börjat bra för alla grupper och övningarna flyter pÄ som planerat.
I de yngre grupperna Ă„k 1-2 i Åbo och gruppen för 6-8 Ă„ringar i Pargas finns det Ă€nnu plats för intresserade att komma med i verksamheten.
Detta görs dock genom att en vÄrdnadshavare pÄ förhand tar kontakt med gruppledaren och kommer överens om att eleven kommer med till en övning. DÀrefter kan man fÄ info av ledaren hur man ska göra för att anmÀla eleven om hen vill fortsÀtta.
OBS! Emilia Lindströms e-post adress hade ett litet fel sÄ om man har försökt fÄ tag pÄ henne vÀnligen skicka pÄ nytt.
emilialindstrom95 [Ă€t] gmail.com

FörestĂ€llningen HemĂ„t över Isen pĂ„ Åbo Svenska Teater dĂ€r teaterskolans 5 elever deltar spelade en lyckad premiĂ€r för en liten publik pĂ„ lördagen. FörestĂ€llningarna fortsĂ€tter fram till Ă„rsskiftet. Vi Ă€r mycket stolta över vĂ„ra ungdomar och hoppas att mĂ„nga vill gĂ„ och se dem.