FörhandsanmÀlning och anmÀlning för nya elever!

SÄ smÄningom börjar lÀsÄret 2020-2021 lida mot sitt slut. Det har varit bÄde det ena och det andra under det hÀr underliga lÀsÄret men alla grupper har nÄn liten förestÀllning eller scen pÄ gÄng som vi ska försöka filma in.

I maj kommer vi som vanligt att först ha förhandsanmÀlning för alla nuvarande elever frÄn: 3.5-16.5.2021 och sen anmÀlan för nya elever frÄn: 17-30.5.2021.
AnmĂ€lningsblanketterna Ă€r precis som förra Ă„ret elektroniska och lĂ€nk till dem hittas hĂ€r nĂ€r dom öppnar. (Åbo och Pargas har skilda blanketter)
FörhandsamÀlningsblanketten finns inte pÄ hemsidan, utan lÀnken skickas till alla nÀr förhandsanmÀlningen öppnar.

Som vanligt har vi ocksÄ pÄ hösten en anmÀlningstid som öppnar mellan 9.8-29.8.2021. DÄ öppnas anmÀlningsblanketterna igen och man hittar dem pÄ samma stÀlle. För frÄgor angÄende anmÀlningar och förhandsanmÀlning ta kontakt med Linda eller Mecki.